Podczas Koncertu Bożonarodzeniowego wystąpili uczniowie klasy fortepianu, fletu, klarnetu, saksofonu, skrzypiec, gitary i fortepianu. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd granych na instrumentach i śpiewanych przez chórzystów. Na zakończenie oprócz tradycyjnego wspólnego zdjęcia, jak przystało na wigilijny wieczór, nie zabrakło smacznego poczęstunku.

 

 

Koncert dla Niepodległej to hołd, jaki składamy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną Niepodległość. Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Chcemy ją czcić – podkreślając wagę tego wydarzenia. Młodzi strzelcy i legioniści, którzy o niepodległość ofiarnie walczyli, spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Kiedy szli na bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki, powstające w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały. Dziś chcemy, żeby te pieśni ciągle żyły, żeby młode pokolenie o nich nie zapominało. Podczas koncertu wystąpili: Julia Furga uczennica   IV klasy skrzypiec pani Eweliny Dąbrowskiej, która zagrała „O mój rozmarynie” oraz „Wojenko, wojenko”. Amelia Kiraga uczennica klasy II fortepianu pana Bartłomieja Janasa zagrała Etiudę C –dur Martina Fry. „Kołysankę” na klarnecie zagrała uczennica klasy V pana Romana Ważyńskiego - Amelia Długa. Uczennicom akompaniowała pani Sylwia Minasz-Płatos. Następnie wystąpiła debiutująca w naszej szkole na dzisiejszym koncercie uczennica klasy I fortepianu pana Bartłomieja Janasa Paulina Mazurkiewicz ,która zagrała Marsza C-dur. Piotr Sztencel uczeń IV klasy gitary Pana Jacka Mazurka zagrał Rembrance Charlsa Dankana. Na zakończenie koncertu gościnnie wystąpił nauczyciel klasy fortepianu pan Bartłomiej Janas. W jego wykonaniu usłyszeliśmy Poloneza Fryderyka Chopina, Preludium Aleksandra Skriabina oraz pieśń ułańską „Przybyli ułani pod okienko”.

Po trudnym roku nauki w większości nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali koncertowej z panią dyrektor Katarzyną Kołodziejską i wicedyrektor Elżbietą Wójtowicz na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, a wyróżniający się uczniowie otrzymali również nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Były również podziękowania dla rodziców za owocną współpracę ze szkołą. Miłym akcentem dla uczniów były także upominki od dyrekcji Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie za występ podczas nocy muzeum. Wszystkim uczniom gratulujemy wyników w nauce. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021 wystąpili uczniowie kończący szkołę: Aleksandra Bogatek, Ada Ślusarczyk, Zofia Adamska, Lena Szust i Weronika Białkowska. Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze. Życzymy absolwentom, aby w pamięci pozostał czas spędzony w naszej szkole. Gratulujemy pięknego występu i życzymy słonecznych wakacji.

16 czerwca 2021roku odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja klasy gitary. Wystąpił Miłosz Głowacki grając dwa utwory Taniec Cygański J. Whitworth i La Manche P. Nuttall. Piotr Sztencel zagrał Sonatina C-dur N. Paganini oraz Etiuda d-moll F. Tarrega. Na zakończenie wystąpił nauczyciel klasy gitary pan Jacek Mazurek grając Wspomnienie Alhambry F. Tarrega. Dziękujemy za występ i gratulujemy wykonawcom.

Nadzór pedagogiczny nad Szkołą Muzyczną sprawuje

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

 

 LOGO MEN

Szkoła laureatem konkursu  Orły Edukacji 2019

orly