Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 wystąpili uczniowie kończący szkołę, prezentując swoje umiejętności.Wystapili Julia Furga klasa skrzypiec, Krystain  Furga klasa fortepianu, Piotr Sztencel klasa gitary oraz Krzysztof Witczak klasa fortepianu.  W wakacyjny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie klas młodszych Gabriela Sońta, Amelia Kiraga i Ryszard Sadza śpiewając wakacyjne piosenki. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Katarzyna Kołodziejaska pogratulowała wszystkim uczniom owocnej nauki, a  absolwentom życzyła dalszej drogi w rozwijaniu swoich umiejętności artystycznych.

Wszystkim uczniom życzymy radosnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

 

26 maja – Święto Matki – to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku.

Matka jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Zamiast bukietu kwiatów  i bombonierki z czekoladkami uczniowie zadedykowali Mamom muzyczną niespodziankę.

Grając i śpiewając dzieci chciały wyrazić ogromną wdzięczność dla MAM za miłość okazywaną w każdym momencie ich życia. Sprawić, aby, chociaż na chwilę Mamy zapomniały o trudach codzienności, aby na ICH twarzach namalował się uśmiech i szczęście.

"Koncert Dla Ciebie Mamo" dostarczył wszystkim wiele radości, uśmiechu i wzruszeń. Dla Swoich Mam wystąpili uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy występu i życzymy jeszcze raz Mamom wszystkiego co najlepsze i uśmiechu każdego dnia.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeci Maja. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. Dzień  1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 r.

2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii
i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

Składając hołd tym ważnym wydarzeniom odbył się koncert „W biało czerwonych barwach”.

Podczas koncertu wystąpili: Ryszard Sadza grający na fortepianie utwór Marsz Pierwszej brygady. Krzysztof Witczak zagrał również na fortepianie Polonez op.2 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego. Amelia Długa na klarnecie zagrała Zielone rękawiczki oraz Dwa walce. Krystian Furga zagrał na fortepianie Rondo alla Turca W.A.Mozarta oraz Preludium e-moll Fr.Chopina. Najmłodsza uczennica Julia Ukleja zagrała na skrzypcach Szewczyka A.Cofalika. Amelia Kiraga zagrała na fortepianie Sonatinę C-dur T.Haslingera. Julia Furga na skrzypcach zagrała Walc Barbary oraz Etiudę „W stylu Paganiniego”. Na zakończenie występów instrumentalnych zagrała na fortepianie Paulina Mazurkiewicz fragment Symfonii Beethovena oraz Polonez D-dur, G.Telemanna. Chór szkolny zaśpiewał Witaj majowa Jutrzenko, Piosenkę wiosenną oraz Jak długo w sercach naszych. Tradycyjnie koncert zakończył się pamiątkowym zdjęciem.

Dnia 20 marca 2022 roku odbył się w Kościele garnizonowym w Radomiu Koncert „Podaj rękę Ukrainie”, którego organizatorem był nasz patron artystyczny pan Robert Grudzień. Podczas koncertu wystąpili artyści z Ukrainy - mezzosopranistka Olha Hrytsak i skrzypaczka Natalia Kozub oraz Robert Grudzień organy, kierownictwo muzyczne.

Wśród wykonawców byli również uczniowie naszej Szkoły - Julia Furga (skrzypce), Ryszard Sadza (piano) i Krystian Furga (piano). Julia Furga zagrała na skrzypcach Ave Maria Guido Cacciniego z akompaniamentem pani Sylwii Minasz-Płatos, Ryszard Sadza zagrał na pianinie Taniec hiszpański Catherine Rollin, a Krystian Furga zagrał na pianinie Preludium C-dur Jana Sebastiana Bacha.

Podczas koncertu wystąpili także uczniowie z Ukrainy, którzy uczą się w Technikum ZDZ Radom, wykonując przejmująco Hymn Ukrainy oraz pieśń „Nie nasza wojna”. Uczniów Technikum przygotowała nauczycielka pani Alona Litvinowa. Po zakończeniu koncertu publiczność mogła przekazać do puszki datki na rzecz Ukrainy.

  Fragment Koncertu - Pieśń "Nie twoja wojna"   https://www.facebook.com/robert.grudzien/videos/960381561516754 

Nadzór pedagogiczny nad Szkołą Muzyczną sprawuje

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

 

 

Szkoła laureatem konkursu  Orły Edukacji 2019

orly