10 września br. w Radomiu nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęły dwie placówki: inaugurująca działalność Niepubliczna Nowa Szkoła Podstawowa Małych Talentów oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia. Ten wyjątkowy dzień w życiu szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego łączył się z uroczystym ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych. Obecni byli rodzice pierwszoklasistów i uczniów szkół oraz zaproszeni goście: patron artystyczny szkoły muzycznej Robert Grudzień oraz radni Rady Miejskiej w Radomiu - Adam Bocheński, Ryszard Fałek oraz Kazimierz Woźniak.
Pierwszoklasiści szkoły muzycznej otrzymali kamertony, a pierwszoklasiści szkoły podstawowej edukacyjne kuferki, które zakupił organ prowadzący szkołę, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy pasowania uczniów.
Po ceremonii ślubowania odbył się koncert w wykonaniu nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole. Wystąpiła Agnieszka Przepiórka, wykonując utwór J. S. Bacha i Piotra Czajkowskiego na altówce oraz Roman Wiszniowski, który zagrał na wiolonczeli utwory J. S. Bacha Preludium i Kurant z I suity na wiolonczelę solo G- moll. Na zakończenie koncertu wystąpił duet Magdalena Bogucka (śpiew) i Franciszek Siwy (fortepian) w utworach jazzowych „Fly me to the moon” oraz „Lalabay of birdland.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkół, Katarzyna Kołodziejska, zaprosiła na smakowity tort. W radosnych nastrojach uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Życzymy sukcesów artystycznych uczniom i nauczycielom.


Nadzór pedagogiczny nad Szkołą Muzyczną sprawuje

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

 

 LOGO MEN

Szkoła laureatem konkursu  Orły Edukacji 2019

orly