TEGOROCZNY Dzień Edukacji w niecodziennych warunkach ze względu na pandemię COVID -19  uczczony został poprzez wykorzystanie techniki ON LINE.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty. Zostało ono ustanowione jako Dzień Nauczyciela a od 1982 roku obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Pojęcie nauczyciela i mistrza osadzone są głęboko w naszej kulturze. Oznaczały kogoś wyjątkowego  przewyższającego innych biegłością  w jakiejś dziedzinie, cieszącego się uznaniem, szacunkiem człowieka  godnego naśladowania, życiowego przewodnika.

Doceniając wysiłek, który sprawia iż marzenia i plany Naszych  UCZNIÓW częstokroć przekształcają się w rzeczywistość,  życzymy aby wykonywanie tego pięknego zawodu opartego na relacji mistrz – uczeń  było źródłem dumy i radości. 

Wszystkim nauczycielom  Naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości oraz wielu inspirujących pomysłów. 

W związku z ograniczeniami związanymi z Pandemią COVID -19 z  okazji tego święta nasi uczniowiezadbali o muzyczną oprawę tego wydarzenia  ON LINE i przygotowali  muzyczne życzenia. 

Trzeba nadmienić, iż ten dzień jest wyjątkowy również dlatego, że świętujemy wstąpienie nowych uczniów naszej szkoły. Przygotowała się do występu ON LINE  Amelia Mazurkiewicz, Amelia Kiraga, Gabrysia Sulima.

W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy naszym pierwszoklasistom ciekawych podróży w świecie dźwięków. Rozwijajcie swoje  muzyczne zdolności i odkrywajcie ciągle tę piękną przygodę, jaką jest niewątpliwie muzyka.

Życzymy wytrwałości w pogłębianiu  wiedzy muzycznej i sukcesów na muzycznej scenie. Dla każdego  pierwszaka na pamiątkę tego wydarzenia kamerton i pamiątkowy dyplom.

 

Nadzór pedagogiczny nad Szkołą Muzyczną sprawuje

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

 

 LOGO MEN

Szkoła laureatem konkursu  Orły Edukacji 2019

orly