Już po raz czwarty w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia odbyła się uroczystość inaugurująca kolejny rok nauki. Są nowi uczniowie i nowe klasy instrumentalne. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek, 11 września.

Podczas uroczystej akademii odśpiewano Hymn Polski. Zebranych powitała dyrektor szkoły, Katarzyna Kołodziejska, która życzyła udanego kolejnego roku kształcenia. Potem wystąpili nowo przyjęci nauczyciele, duet uczniów klasy skrzypiec Marii Filipowicz oraz chór szkolny pod kierunkiem Marleny Czarneckiej. Po popisach muzycznych przyszedł czas na ślubowanie przyjętych uczniów, wręczenie certyfikatów oraz kamertonów, które stały się symbolem przyjęcia w poczet społeczności szkolnej.

W obecnym roku szkolnym 2017/18 oferta edukacyjna placówki jest jeszcze bardziej ciekawa i zróżnicowana, ponieważ nowo przyjęci uczniowie będą mieli okazję uczyć się w nowo powstałych klasach instrumentalnych: klarnetu i akordeonu, prowadzonych przez nauczycieli Martę Dziubę i Piotra Zarzykę. Jak zapewnia dyrekcja szkoły, oferta dydaktyczna będzie również poszerzona w obszarze zajęć dodatkowych nieobowiązkowych. Zajęcia w Niepublicznej Szkole Muzycznej już trwają. Jednak dla osób, które jeszcze chciałyby się zapisać, zostało przewidziane dodatkowe badanie predyspozycji muzycznych. Szczegóły dostępne są w sekretariacie szkoły, ulica Wierzbicka 55.

 

Nadzór pedagogiczny nad Szkołą Muzyczną sprawuje

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg

 

 LOGO MEN

Szkoła laureatem konkursu  Orły Edukacji 2019

orly